Serwisy Wolters Kluwer
Nasze strony:
Ochrona zdrowia Szybki dostęp do informacji prawnej

Zdrowie

Kampania „Czy wszystko gra?”- badania dla mężczyzn w niższej cenie

W ramach kampanii „Czy wszystko gra?” od 11 września 2017 przez 3 miesiące panowie mogą wykonać w laboratoriach sieci Diagnostyka w specjalnie obniżonej o ponad 50 procent cenie 15 ogólnych, przekrojowych badań oraz badania szczególne, tzw. intymne.
Warto wiedzieć: Kampania potrwa od 11 września do 30 listopada 2017 roku, vouchery na badanie można pobrać ze strony www.wszystkogra.diagnostyka.pl. Dodatkowo można będzie wygrać wartościowe nagrody.
Dla lekarzy

Ze statystyk laboratoriów Diagnostyka wynika, że panowie zaczynają się częściej badać dopiero po 50. W rezultacie badania PSA - markera prostaty, czyli gruczołu krokowego nie wykonuje co trzeci Polak z grupy ryzyka, co trzeci cierpi na nadciśnienie tętnicze, a co drugi ma podwyższony cholesterol.

Tymczasem badania laboratoryjne to najtańsze źródło informacji diagnostycznej, badania są podstawą około 60 procent decyzji lekarskich, a generują zaledwie 10 procent kosztów opieki zdrowotnej – tak wynika z najnowszego raportu Najwyższej Izby Kontroli. W Polsce wykonuje się ich za mało, 85 procent z nich zlecają szpitale, z czego można wywnioskować, że badania wykonuje się już w momencie wystąpienia choroby a nie przed jej objawami.

Diagnostyka zachęca do odwrócenia tego trendu. Zachętą do badań są specjalne kampanie profilaktyczne skierowane zarówno do mężczyzn, jak i do kobiet w różnym wieku, dla dzieci, osób starszych, z których do tej pory skorzystało kilkaset tysięcy osób.

„Czy wszystko gra?” to ogólnopolska kampania profilaktyczna skierowana do aktywnych na różnych polach życiowych kobiet i mężczyzn.

Pakiet ogólny dla mężczyzn proponowany w ramach kampanii obejmuje badania morfologii, OB, CRP (maker stanów zapalnych), fibrynogen (wskaźnik układu krzepnięcia krwi), D-dimer (kontrola zakrzepicy), lipidogram czyli cholesterol całkowity, cholesterol HLD i LDL oraz trójglicerydy, glukoza, ALT i GGTP (kontrola wątroby), kreatynina i kwas moczowy (badanie funkcji nerek), magnez, badania hormonalne (TSH i testosteron) oraz PSA.

  Diagnostyka otworzyła nowe placówki 16-09-2015 Szkolenie

W pakiecie specjalistycznym znajduje się zestaw sześciu patogenów powodujących atypowe infekcje dróg moczowo-płciowych, między innymi chlamydii, mycoplasm, ureoplasm, rzęsistka pochwowego.

Kampania potrwa od 11 września do 30 listopada 2017 roku, vouchery na badanie można pobrać ze strony www.wszystkogra.diagnostyka.pl. Dodatkowo można będzie wygrać wartościowe nagrody  – pobyty dwuosobowe z zabiegami w Hotelu Centuria Wellness & SPA, zestawy nagród od Fundacji Ziko dla Zdrowia – zestawy kosmetyków i torebki marki Wojewodzic. Vouchery na badania można będzie zrealizować do końca grudnia 2017.

Źródło: Diagnostyka

lista dokumentów
Komentarze

Produkty polecane

Przymus leczenia i inne interwencje medyczne bez zgody pacjenta

W publikacji omówiono prawne aspekty interwencji medycznych wykonywanych bez zgody pacjenta jako...
Cena: 99.00
Promocja: 89.10 zł

Prawo pracy w podmiotach leczniczych. Pytania i odpowiedzi

Książka stanowi zbiór odpowiedzi na pytania zadawane w związku z pojawiającymi się w praktyce...
Cena: 129.00
Promocja: 116.10 zł

System Prawa Medycznego. Tom I. Pojęcie, źródła i zakres prawa medycznego

Jest to opracowanie ujmujące wszechstronnie zagadnienia z zakresu prawa medycznego. W tomie I...
Cena: 299.00
Promocja: 269.10 zł

Więcej na temat

NIK: diagnostyka laboratoryjna niewykorzystana jako źródło informacji medycznej

21-08-2017
Najwyższa Izba Kontroli wnioskuje do ministra zdrowia o przygotowanie rozwiązań systemowych dotyczących diagnostyki laboratoryjnej, zapewniających optymalne wykorzystanie dostępnych badań i właściwe ich finansowanie,  w tym zwiększenie nakładów finansowych. W szczególności dotyczy to diagnostyki do celów profilaktycznych w podstawowej opiece zdrowotnej, która w połączeniu z wywiadem lekarskim zapewni najtańsze źródło informacji medycznej.

 

 

Czytaj kolejny
artykuł

320 mln zł dla szpitali i LPR, 760 mln zł na świadczenia zdrowotne