Serwisy Wolters Kluwer
Nasze strony:
Ochrona zdrowia Szybki dostęp do informacji prawnej

Zdrowie

Kolejne szpitale spełniają normy jakości CMJ

Minister zdrowia przyznał akredytację kolejnym ośmiu szpitalom, które spełniają wymogi dotyczące jakości. Siedem placówek to szpitale publiczne, jeden należy do Grupy EMC. Certyfikat akredytacyjny posiada obecnie 191 szpitali.
W ramach topiku:
GRC Zarządzanie
Warto wiedzieć: Program akredytacji szpitali CMJ funkcjonuje od 1998 roku i został opracowany na podstawie wzorów czołowych instytucji akredytujących na świecie.
Dla menedżerów

Certyfikat CMJ otrzymały obecnie: Zespół Opieki Zdrowotnej w Nidzicy, 4 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką we Wrocławiu, Szpital Powiatowy w Bochni, SP ZOZ w Krasnymstawie, Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu, Szpital Wojewódzki w Elblągu, Szpital Neuropsychiatryczny w Lublinie oraz Szpital Specjalistyczny św. Rocha w Ozimku, należący do sieci EMC Instytut Medyczny.

Dwa pierwsze szpitale zdobyły certyfikat akredytacyjny uczestnicząc w projekcie "Wsparcie szpitali we wdrażaniu standardów jakości i bezpieczeństwa opieki", będącym częścią Programu Akredytacji Szpitali, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (PO WER), który współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia (CMJ) jest centralną jednostką resortu zdrowia. Powołane zostało przez ministra zdrowia w 1994 roku, w celu inspirowania oraz wspierania działań zmierzających do poprawy jakości usług medycznych. Program akredytacji szpitali funkcjonuje od 1998 roku i został opracowany na podstawie wzorów czołowych instytucji akredytujących na świecie. Program należy do European Accreditation Network (EAN), koordynowanej przez Europejskie Towarzystwo Jakości w Opiece Zdrowotnej (ESQH), zrzeszającej programy akredytacyjne w Europie.

Pełna lista akredytowanych szpitali znajduje się na stronie Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia.
 

lista dokumentów
 

Produkty polecane

Prawne oraz zarządcze aspekty prowadzenia dokumentacji medycznej

W książce omówiono tematykę prowadzenia, udostępniania oraz analizy dokumentacji medycznej zarówno...
Cena: 79.00
Promocja: 71.10 zł

Zarządzanie podmiotem leczniczym akredytowanym

Sieć szpitali akredytowanych to wysokospecjalistyczne, dobrze zarządzane podmioty lecznicze,...
Cena: 169.00
Promocja: 152.10 zł

Ustawa o akredytacji w ochronie zdrowia. Komentarz

Komentarz zawiera wnikliwą analizę przepisów ustawy o akredytacji w ochronie zdrowia i jej aktów...
Cena: 129.00
Promocja: 116.10 zł

Więcej na temat

CMJ: bezpieczeństwo pacjenta konieczne jako element kształcenia medycznego

05-12-2016
Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia podkreśla, że jednym z rozwiązań, które mają na celu poprawę systemu ochrony zdrowia w Polsce, jest konieczność nowelizacji obecnego modelu kształcenia medycznego w formie wprowadzenia tematyki bezpieczeństwa pacjenta.

 

 

Czytaj kolejny
artykuł

Reklamy Magmisiów mogły wprowadzać w błąd