Serwisy Wolters Kluwer SA
Nasze strony:
Ochrona zdrowia Szybki dostęp do informacji prawnej

Zdrowie

Samorząd zawodowy

Wkrótce 50 tysięcy pielęgniarek przejdzie na emeryturę

16-03-2017
W Polsce statystycznie na tysiąc pacjentów przypada 5,4 pielęgniarki. Taki wskaźnik plasuje nas na jednym z ostatnich miejsc Europy. W dodatku w  najbliższych latach około 50 tysięcy pielęgniarek nabędzie uprawnienia emerytalne, a braki w tej grupie zawodowej będą ogromne. 

Nowa wiceminister zdrowia rozmawia z pielęgniarkami

07-02-2017
Józefa Szczurek-Żelazko, nowa wiceminister zdrowia, w pierwszych dniach swojego urzędowania spotkała się z pielęgniarkami . Nowa wiceminister również jest pielęgniarką – informuje Rzeczpospolita. 

Pielęgniarki: nie ma żadnych powodów do rewolucyjnych zmian w kształceniu

15-09-2016
Nie ma żadnych powodów, dla których Polska musiałaby dokonywać rewolucyjnych zmian w kształceniu pielęgniarek - przekonywała w czwartek prezes Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego Grażyna Wójcik. Zdaniem pielęgniarek licea medyczne nie zapewnią im odpowiedniego przygotowania.

Pracownicy medyczni zapowiadają manifestację 24 września 2016

08-08-2016
Natychmiastowego zwiększenia nakładów na publiczne lecznictwo, do poziomu gwarantującego likwidację kolejek i odpowiednie wynagrodzenia personelu medycznego, domagają się pracownicy służby zdrowia, którzy na 24 września 2016 zapowiadają dużą manifestację w stolicy. 

Pielęgniarki postulują wprowadzenie norm zatrudnienia

14-07-2016
Według pielęgniarek, jeśli nie zostaną wprowadzone normy zatrudnienia, śmiertelne pomyłki, podobne do tej, w wyniku której trzymiesięczne dziecko zmarło w krakowskim szpitalu, będą się zdarzać – informuje Rzeczpospolita.

Czy w związku ze zmianami w Kodeksie pracy możliwe jest ponowne zatrudnienie dotychczasowego pracownika (pracującego ponad 20 lat na podstawie umowy na czas nieokreślony) na umowę na czas określony, który rozwiąże stosunek pracy, ze względu na przejście na emeryturę?

22-02-2016
Artykuł 251 § 1 Kodeksu pracy wprowadza limit zarówno okresu jak i ilości możliwych do zawarcia umów okresowych, odpowiednio 33 miesiące i 3 umowy. Przekroczenie tych ograniczeń powoduje, że umowa nabiera charakteru umowy na czas nieokreślony. Jednocześnie art. 14 ust. 4 ustawy z dnia 25 czerwca 2015 r. o zmianie ustawy - Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw określa, że do okresu zatrudnienia wlicza się okres przypadający od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy.
1  2    

Produkty polecane

LEX Przychodnia - program dla nowych Klientów (licencja jednostanowiskowa)

LEX Przychodnia - profesjonalna pomoc prawna w przychodni. LEX Przychodnia to serwis dopasowany do...
Cena: 1077.48
Promocja: 0.00 zł

Model wyceny świadczeń zdrowotnych dla lecznictwa szpitalnego

Książka przedstawia propozycję modelu wyceny świadczeń zdrowotnych dla lecznictwa stacjonarnego w...
Cena: 99.00
Promocja: 89.10 zł

Komercyjne świadczenie usług medycznych przez szpitale publiczne

Książka zawiera wnikliwą analizę kontrowersyjnego zagadnienia, jakim jest odpłatne leczenie przez...
Cena: 139.00
Promocja: 125.10 zł