Serwisy Wolters Kluwer
Nasze strony:
Ochrona zdrowia Szybki dostęp do informacji prawnej

Zdrowie

NFZ: wartość produktu rozliczeniowego w leczeniu WZW typu C

Dla menedżerów
Departament Gospodarki Lekami Narodowego Funduszu Zdrowia poinformował, że wartość produktu rozliczeniowego z katalogu ryczałtów za diagnostykę w programach lekowych dotyczących leczenia wirusowego zapalanie wątroby typu C terapią bezinterferonową korygowana jest o współczynnik 1,68.

Następuje to w przypadku pacjentów, dla których koszt terapii nie przekracza 27000 zł, lub pacjentów ze zwłóknieniem wątroby sklasyfikowanym jako F3 lub F4.

Komunikat dotyczy świadczenia o kodzie 5.08.08.0000079 Diagnostyka w programie leczenia przewlekłego wirusowego zapalenia wątroby typu C terapią bezinterferonową (ICD-10 B 18.2).

Wynika to z przepisów Zarządzenia Nr 90/2017/DGL Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z 26 września 2017 roku zmieniającego zarządzenie w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów dotyczących leczenie szpitalnego w zakresie programów zdrowotnych (lekowych) dla świadczeniodawców udzielających świadczeń w zakresie programu lekowego leczenia przewlekłego wirusowego zapalenia wątroby typu C terapią bezinterferonową,

W związku z tym w celu prawidłowego rozliczenia świadczenia 5.08.08.0000079 należy je sprawozdawać jednorazowo za okres całej terapii w tym  programie, wprowadzając krotności 1,68 (współczynnik korygujący) bądź krotność 1 (w przypadku pacjentów nie spełniających podanych warunków).

Źródło: www.nfz.gov.pl

  LEX Ochrona Zdrowia Więcej informacji i narzędzi znajdziesz w programie LEX Ochrona Zdrowia Bądź na bieżąco ze zmianami prawnymi i korzystaj z aktualnych materiałów Sprawdź 

lista dokumentów
Komentarze

Produkty polecane

Przymus leczenia i inne interwencje medyczne bez zgody pacjenta

W publikacji omówiono prawne aspekty interwencji medycznych wykonywanych bez zgody pacjenta jako...
Cena: 99.00
Promocja: 89.10 zł

Publicznoprawne źródła finansowania ochrony zdrowia

Publikacja jest pierwszym na rynku kompleksowym opracowaniem monograficznym dotyczącym...
Cena: 159.00
Promocja: 143.10 zł

Prawo pracy w podmiotach leczniczych. Pytania i odpowiedzi

Książka stanowi zbiór odpowiedzi na pytania zadawane w związku z pojawiającymi się w praktyce...
Cena: 129.00
Promocja: 116.10 zł

Więcej na temat

Prezes NFZ: lekarze rodzinni odciążą specjalistów

29-09-2017
Prezes NFZ Andrzej Jacyna zapowiedział, że zmiany w podstawowej opiece zdrowotnej (POZ) będą następnym elementem reformy w ochronie zdrowia. Chcemy, by lekarze rodzinni odciążyli specjalistów - powiedział Jacyna.

 

 

Czytaj kolejny
artykuł

Znane są już nowe zasady doskonalenia zawodowego ratowników medycznych